Powiedzieli sobie „tak” i żyli długo i szczęśliwie – tak często kończyły się bajki, które czytaliście w dzieciństwie, ale w życiu nie bywa tak różowo. Jeśli czujecie, że wasz związek przechodzi kryzys, ale mimo to chcecie powalczyć o waszą miłość, warto skorzystać z terapii par.
Kiedy skorzystać z psychoterapii dla par?
Teoretycznie wiecie, że nad związkiem trzeba pracować, a jednak często:
- nie panujecie nad emocjami, kłócicie się,
- czujecie się wypaleni, sfrustrowani, brak wam nadziei na przyszłość,
- macie wrażenie, że jedna ze stron jest zależna od drugiej,
- mijacie się, odczuwacie samotność, myślicie o rozstaniu.
Wskazaniem do wspólnej terapii jest także zdrada, ale nawet, jeśli do niej nie doszło, warto skorzystać z pomocy. Psychoterapeuta jest osobą z zewnątrz, która świeżym okiem spojrzy na waszą sytuację.
Jak długo trwa terapia?
Zadaniem, jakie stawia przed sobą psychoterapeuta, będzie wskazanie Wam przyczyn problemów oraz wyposażenie was w narzędzia, dzięki którym w przypadku kolejnych trudności poradzicie sobie znacznie lepiej. Warto poświęcić pół roku, a nawet cały rok, by odświeżyć swoją relację i patrzeć na nią jak na nową, wspaniałą przygodę.
Jakie są profity ze wspólnej terapii?
Z sesji terapeutycznych wynosicie przede wszystkim lepsze poznanie siebie nawzajem, swojej historii. Psychoterapeuta nauczy was nie tylko mówić (zwłaszcza o swoich, często tłumionych, oczekiwaniach), ale i aktywnie słuchać, próbując z życzliwością zrozumieć drugą stronę. Poznacie wiele sposobów na to, by na co dzień okazywać sobie miłość i dbać o związek.